Tedarik Zinciri Yönetimi

SAP, işletmelerin tedarik zinciri yönetiminde manuel işlemleri otomatikleştirme, büyük veri analitiği kullanma, bulut tabanlı çözümlerle esnekliği artırma ve daha fazlasını içerir.

Dijital Dönüşümünüzü SAP ile Başlatın

SAP, işletmelerin tedarik zinciri yönetimi dahil olmak üzere tüm iş süreçlerini dijitalleştirmelerine yardımcı olur. Bu, manuel işlemleri otomatikleştirme, büyük veri analitiği kullanma, bulut tabanlı çözümlerle esnekliği artırma ve daha fazlasını içerir.

Tedarik Zinciri Yönetiminin Önemi

Tedarik zinciri yönetimi günümüzde vizyoner şirketler için satış ve pazarlama stratejilerine göre şekillenen bir alan olmaktan çıkarak şirketin en temel iş stratejilerinin merkezine yerleşmeye başlıyor. En basit ifadeyle doğru ürünün, doğru zamanda doğru yerde ve minimum maliyetlerle müşteriye ulaşmasını sağlayan malzeme, bilgi ve para akışının entegre yönetimi anlamında kullanılan tedarik zinciri yönetimi daha başarılı bir satış grafiği, daha fazla kar ve daha düşük operasyonel maliyetler için kilit nokta niteliği taşıyor.

Müşteri memnuniyeti sağlamanın şirketler için bir numaralı hedef olduğu düşünüldüğünde ürün veya hizmetin müşteriye hızlı, kaliteli ve doğru şekilde ulaşması için tedarik zinciri yönetimi stratejilerine verilmesi gereken önem daha iyi anlaşılır. Araştırmalar bir çok sektördeki rekabetin çok yakın bir gelecekte şirketler arasında değil tamamen şirketlerin tedarik zincirleri gerçekleşeceğini öngörüyor. Daha esnek, daha hızlı ve daha verimli bir şirket olmanın yolu öncelikle tedarik zinciri süreçlerini düzgün kurgulamaktan, stratejilere hizmet eden iyi bir ekip çalışmasından ve bu alanda doğru araçların kullanılmasından geçiyor.

Tedarik Zinciri Yönetimi Çözümlerinde SAP’nin Yeri

Ürünlerin tedarikçi, üretici, dağıtımcı ve tüketiciler arasındaki hareketlerini optimize emek, talebi daha doğru yönetmek, lokasyonlarda sadece gerekli miktarda stok tutmak artık farklı sektördeki bir çok şirketin birincil önceliği konumunda. SAP tedarik zincirindeki yeni trendleri ve şirketlerin değişen ihtiyaçlarını gözlemleyerek SCM ürün ailesini, cloud seçenekleri ve excel ön yüzlerini de dahil ederek her geçen gün genişletiyor. Şirketlerin stratejik, taktiksel ve operasyonel kararlarını daha doğru alabilmesi için farklı katmanlardaki ihtiyaçları adresleyen onlarca SAP ürünü ile satış, talep, tedarik, üretim, stok ve dağıtım optimizasyonu yapmak; bu sayede tedarik zincirini ve dolayısıyla tüm şirketi daha verimli hale getirmek artık mümkün.

SAP Tedarik Zinciri Çözümleri

Improva ülkenin en geniş ve deneyimli SAP SCM danışmanlık kadrosu ile kaliteli hizmet anlayışından ödün vermeden iş ortaklarına destek veriyor.