Tekstil

Tekstil Sektörü

Rekabetçi ve değişken ortamda ayakta kalabilmek firmalar için artık gün geçtikçe zor olmaya başlamıştır.

Özellikte tekstil sektöründe ortaya çıkan uzak doğu baskısı, maliyetlerin yüksek olması, yasal zorunluluklar firmaları sürekli araştırmaya, yeniliğe ve maliyet indirimine yönlendirmektedir. SAP çözümleriyle Ar-Ge’den üretime, tasarımdan satışa ve maliyetlendirmeye kadar tüm süreçleriniz kolaylıkla yönetilebilmektedir.

Etkin Nakit Akış Yönetimi

Sektörde sürdürülebilir bir başarı ede etmek için sadece Tedarik Zinciri, Satış, Pazarlama, Üretim gibi konularda başarılı olmak yeterli değildir. Arka planda tüm bu faaliyetlere entegre çalışan, doğru performans göstergeleri ile zamanında ve doğru yönlendirmeler yapan sağlam bir finansman kontrol mekanizmasının da kurulmuş olması gerekmektedir. SAP ile, tüm lojistik birimlerle tam entegre çalışan, sabit, değişken giderlerinizi planladığınız, alacak ve ödemelerinizi takip ettiğiniz, birden çok (gerçek ve alternatif) planla yola devam edebildiğiniz bir finansman sistemi kurun. Doğru ve güncel raporlamalarla sizlere en doğru analiz altyapısını hazırlayan bu sistem ile artık tüm finans kaynaklarınız kontrol altında olacaktır.

Tam Otomasyon İle Üretim Elinizin Altında

Bir işletmenin güçlü rekabet ortamında kar edebilmesini, üretimde kaliteyi yakalamasını, verimlilik, tekrarlanabilirlik, insana saygılı üretim ve çevre koruması gibi küresel kavramlara uygun hareket edebilmesini sağlayan unsurların hepsi ancak kesintisiz çalışan bir otomasyon sistemi ve bu sistemden akan verinin doğru analiz edilmesi ile gerçekleştirilebilmektedir. 

SAP bu noktada devreye girmektedir. Sunduğu çözümler ile üretim hatalarının minimize edilmesini, verimliliğin arttırılmasını ve maliyetlerin azaltılmasını sağlamaktadır. Bizler, SAP’nin bu gücünü şirketinize uygulama konusunda sizlere yol göstermek adına buradayız.

Verimli Üretim
Otomasyon
Maliyet Kazanımı
Previous slide
Next slide

Duruş Kaybı ve Fire Oranlarınızdan

Haberdar Olun

Özellikle tekstil sektöründe ön plana çıkan rekabetçi ortamda başarılı olabilmek ve bir adım öne çıkabilmek için tedarik zincirinde oluşan maliyetlerde indirim sağlamak yapılması gereken ilk iştir. Üretimde farkında olunmayan ama “gizli maliyet” adı altında toplam maliyette büyük bir yüzdeye sahip olan fire ve kayıp maliyeti hem malzeme hem de kapasite anlamında ortaya çıkmaktadır. SAP’nin sunduğu üretim takip ve raporlama sistemi ile firmanızda oluşan “gizli maliyet” kalemlerini takip edip, zamanında önlem almak, üretimeki verim artışını yakalayarak maliyetlerinizi indirmek artık çok kolay.

İnovatif Fikirlerinizi

Gerçeğe Dönüştürün

Rekabetçi ve değişken ortamda ayakta kalabilmek firmalar için artık gün geçtikçe zor olmaya başlamıştır. Özellikte tekstil sektöründe ortaya çıkan uzak doğu baskısı, maliyetlerin yüksek olması, yasal zorunluluklar firmaları sürekli araştırmaya, yeniliğe ve maliyet indirimine yönlendirmektedir. Bu çalışmaların başında gelen faaliyetler, ARGE kapsamında yapılan pazar araştırmaları, tüketici alışkanlıkları, trendler, global araştırmalar, yeni ürün tasarımları, yeni ürün maliyetlendirme, gerekli fizibilite çalışmaları, mevcut ürünlerde yapılan değişiklikler gibi çalışmalardır. ARGE projelerinizin ve faaliyetlerinizin tamamını bizimle birlikte SAP ortamına taşıyarak, tüm iş ortaklarınızla daha yakın çalışır, bilgiyi daha hızlı paylaşır, iş akışlarınızı daha iyi takip ederek, projelerinizi daha verimli bir biçimde yönetebilirsiniz.

Doğru Analizlerle Stratejik Yönünüzü Belirleyin

Tekstil sektöründe güçlü olabilmenin bir koşulu da geçmişi ve günümüzü iyi analiz edip, geleceği doğru tahmin ederek, ona göre şirketi, yatırımları ve hedefleri doğru biçimde pozisyonlamaktır. Bu da ancak güçlü ve güvenilir bir stratejik planlama alt yapısı ile gerçekleşebilir. SAP, stratejik planlama ve raporlama alanında firmalara sunduğu ileri planlama alt yapısına sahip ürünleri ile geleceği en doğru biçimde görmenizi, global ve lokal pazar ihtiyaçlarını anlayıp, vizyonunuzu şekillendirmenizi sağlamaktadır. SAP’nin sizlere sunduğu bu alt yapıyı firmanızın ihtiyaçları doğrultusunda en doğru biçimde kurgulamak için daima buradayız.

Detaylı Analiz
Stratejik Planlama
Doğru Yatırım