Analitikler ve İş Zekası

Analitikler ve İş Zekası

SAP Veri ve Analitik Çözümleri, işletmelerin veri odaklı kararlar almasını sağlayarak rekabet avantajı elde etmelerine ve operasyonel etkinliği artırmalarına yardımcı olur.

SAP Veri ve Analitikler

Veri ve analitik, işletmeler için stratejik bir öneme sahiptir. Doğru veri toplama ve analiz etme yeteneği, karar alma süreçlerini iyileştirir ve rekabet avantajı sağlar. Veri odaklı kararlar, işletmelerin pazar trendlerini anlamasına, müşteri ihtiyaçlarını belirlemesine ve operasyonel etkinliği artırmasına yardımcı olur. Analitik, işletmelerin verilerinden anlamlı içgörüler çıkararak geleceği tahmin etmelerine ve stratejik planlama yapmalarına yardımcı olur. SAP Veri ve Analitik Çözümleri ile ihtiyacınız olan veri ve analitik kaynaklarına ulaşabilir, yapay zeka ile birlikte kazanılan iç görü ve raporlarla işinizi başarıya taşıyabilirsiniz.

SAP Veri ve Analitik Çözümleri

SAP Datasphere

İşletmelerin kolayca verilere erişimini sağlayan kapsamlı bir veri hizmetidir. Bu platform, işletmelerin farklı kaynaklardan gelen verileri bir araya getirerek karar verme süreçlerini güçlendirir ve iş modellerini kolaylaştırır. Veriler arasındaki bağlantıları görerek daha doğru kararlar alınmasına yardımcı olur. Ayrıca verileri görselleştirerek, analizi kolaylaştırır. Sadece SAP ürünleriyle değil, non-SAP ürünlerle de entegre olarak verileri birleştirip analiz etmenize yardımcı olur. SAP BW kullanıcısıysanız, AI kütüphanesini de kullanarak bulutta daha hızlı ve basit bir şekilde veri analizi yapmak için SAP Datasphere kullanmaya başlayabilirsiniz.

SAP Analytics Cloud

Yapay zeka ile birlikte çalışan SAP SAC ile işletmeleriniz verilerini analiz edebilir, risk değerlendirmelerini yapıp, senaryo modelleyerek kararlarını en doğru şekilde verebilirler. SAP SAC herhangi bir sorun tespit ederse, rotanızı yeniden kurgulamanızı sağlar ve kararlarınızı otomatikleştirir. Her sektöre özel önceden kurgulanmış rapor ve grafiklerle birlikte işletmenizin uçtan uca değerlendirmesini yapmanızı sağlar. SAP Datasphere, SAP HANA Cloud ve birçok SAP çözümüyle entegre çalışabilen SAP SAC, verilerinizi en iyi şekilde kullanmanıza yardımcı olur.

SAP HANA Cloud

Her türlü veriyi işleme, depolama ve analiz etmenize olanak sağlayan bir veritabanı yönetim sistemidir. Tahmine dayalı modelleme ve veriler arasında benzerlik arama özelliği ile geleceği kurgulamanıza yardımcı olur. Yapay zekayı da kullanarak gerçek zamanlı verileri hızlı bir şekilde analiz edebilirsiniz. Verilecek kararları ve operasyonlarınızı optimize edebilir ve bunu otomatik hale getirip şirketinizde verimliliği arttırabilirsiniz. Bulut tabanlı olduğu için donanımsal ve tekniksel olarak hiçbir şeye zaman harcamanıza gerek kalmaz, sadece işinize odaklanmanıza yardımcı olur.

SAP Master Data Governence

Ana verileri konsolide ederek kapsamlı bir ana veri yönetim sistemini oluşturmanızı sağlar. Konsolidasyon sırasında verilerinizi görselleştirebilir ve eşleşmeleri inceleyebilirsiniz. Tanımları ve iş kurallarınızı belirleyerek, iş süreçlerinize uygun ana veriler oluşturabilir ve iş akışını otomatikleştirebilirsiniz.. Denetlenebilir ve değiştirilebilir yapısıyla risklerinizi azaltır. Büyük veri setlerini işlerken performansınızı etkilememesi için paralel bir sistemde yapmanıza olanak sağlar. Önemli CSV ve Microsoft Excel dosyalarını içe-dışa aktarabilir ve işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.