Title Image

Otomotiv

Otomotiv Sektörü

 

Her yıl daha çok büyüyen, gelişen, Türkiye’den dünyaya ihracatı her geçen gün daha çok artan otomotiv sektörü bir çok iş alanının lokomotifi durumundadır. Yan sanayisinden ana otomotiv üretimine bir çok farklı üretim metodunun kullanıldığı otomotiv sektörü SAP çözümlerini tercih ediyor. Fazla sayıdaki parçanın planlanması ve tedariği, çok kısa üretim sürelerinde binlerce parçanın montajı, tam zamanında üretim, 3 boyutlu modelleme, ürün ağacı yönetimi, satış sonrası destek, bayi entegrasyonu gibi bir çok kompleks iş süreçlerini barındıran otomotiv, SAP’nin sunduğu IMPROVA’nın uyguladığı çözümlerle çok daha rekabetçi.

1
Dünya Klasında

Üretim

Her geçen gün rekabetin artması, hem yerel hem de global piyasalarda koşulları zorlaştırmakta ve şirketlerin ayakta kalmak adına daha çok çalışmalarını gerektirmektedir. Bu durum özellikle üretim yoğun çalışan otomotiv üreticileri üzerinde de yoğun baskı oluşturmaktadır. Böyle rekabetçi bir ortamdan lider olarak çıkmak ancak ve ancak dünya klasında bir üretim yaparak mümkün olmaktadır. SAP sizi bu hedefe taşıyacak en uygun araçtır.

2
Güçlü ve esnek

Tedarikçi Ağı

Üretimde beklenen kalitenin ve esnekliğin yakalanması, üretimi besleyen tedarik ağının güçlü ve değişen koşullara kolay adapte olabilmesi ile çok yakından ilgilidir. Bu nedenle tedarik ağındaki bilgi ve malzeme akışını en doğru şekilde yönetmek sürecin gerekliliklerinden biri haline gelmiştir. Tedarikçilerle bilgi paylaşımında bulunarak onları da kendi süreçlerinizin içine dahil etmek, ortak dili konuşmak ve aynı hedefe koşmak adına tüm iş ortakları için atılması gereken zorunlu bir adım olmuştur. Bizler ise otomotiv sektörüne ait tecrübelerimizi SAP’nin bu alanda sunduğu ürünlerle harmanlayarak parça temini, satınalma ve gibi süreçlerde kalite ve verimliliğin artmasına yardımcı oluyoruz.

3
Tedarik Zincirinde

Verimlilik

Parça üreticilerinden, tedarikçilere, nakliyecilerden, müşterilere kadar tüm iş ortaklarının dahil olduğu, depo, fabrika, dağıtım merkezi, bayi gibi sürece dahil tüm lokasyonları kapsayan tedarik zincirinizde daha iyi bir yönetim yapısı kurarak süreçlerinizi daha verimli yönetebilirsiniz. SAP’nin optimizasyon fonksiyonları ile verimliliği arttırmak için size destek olabiliriz.

4
Yalın üretimin getirdiği

Düzen ve rahatlık

Tedarik zinciriniz üzerindeki stok seviyelerinin azaltılması, atıl stokların ortadan kaldırılması, gereksiz yapılan faaliyetlerden vazgeçilmesi verimliliğin artışı hedefini destekleyen en önemli unsurlardır. Yalın üretim, Kanban, Tam Zamanında Üretim (JIT) gibi özellikle otomotiv gibi montaj ağırlıklı sektörlerde bir iş yapış felsefesi haline gelmiştir. Bu konulardaki geçmiş tecrübelerimiz ve SAP’nin sağladığı güçlü alt yapı ile yalın üretim süreçlerinizin elektronik ortama taşınmasında sizlere en iyi desteği verebiliriz.

5
Satış sonrası maksimum

Müşteri memnuniyeti

Her sektörde olduğu gibi Otomotiv’de de satış sonrası destek ve hizmet birimleri son tüketici ve müşterilerle birebir etkileşim halinde olan bölümlerin başında gelmektedir. Dolayısı ile en önemli performans göstergesi müşteri memnuniyetinin seviyesidir. Müşteri memnuniyetini maksimum düzeye çıkartmak için hizmet kalitesinin arttırılması, doğru ve güvenilir yedek parça tedariği, hızlı ve yerinde teslimat, parça bulunabilirlik oranının üst seviyelerde tutulması gibi önemli kriterlerin sağlanması en temel gerekliliktir. SAP’nin bayi yönetimi, satış sonrası destek yönetimi ve yedek parça servis planlaması gibi iler planlama ve yönetim araçları ile firmanıza bu konuda en iyi hizmeti vermeye hazırız.

Otomotiv sektöründeki işinizi geliştirecek en optimal çözümler için