Title Image

Kimya

Kimya Sektörü

Gıdadan otomotive, tekstilden beyaz eşyaya üretimin olduğu bir çok farklı sektörün vazgeçilmez malzemesi boyanın üretim süreçleri kendisine özgü problemleri barındırmaktadır. Özellikle teknoloji destekli Ar-Ge süreçlerinin ivme kazandığı boya sektöründe reçete yönetimi, alternatif tank seçimi, ekonomik lot büyüklüklerine göre planlama, fire yönetimi, yeniden işleme, kalite kontrol süreçleri, izlenebilirlik gibi konular büyük önem taşımaktadır. SAP üzerinde tüm bu süreçler kolayca kurgulanabilmekte, başarıyla yönetilebilmektedir. Türkiye’deki boya devlerinde çok sayıda projeler gerçekleştirmiş IMPROVA tecrübesiyle tüm zorlu süreçleriniz SAP ile artık çok kolay.

 

1
Teknoloji Destekli

Arge Süreçleri

Arge Süreçlerinizin tamamını SAP’e taşıyın. Ar-ge süreç akışını, Ar-ge ürün ağacı yapısını, tasarım ürün döngüsünü sistem üzerinden takip edin. Ar-ge için kullandığınız dış sistemlerle SAP’nizi entegre ederek tek sistem üzerinde süreç bütünlüğünü yak

2
Detaylı

Reçete Yönetimi

Alternatif reçeteleri daha kolay yönetin. Reçetelerde değişiklik yönetimi kullanarak reçeteleri versiyonları ve değişim detayları ile beraber takip edin.

3

Etkin Planlama

Tedarik zincirinizi daha etkin yönetin. Boya-kimya sektörüne özgü planlama parametrelerini planlama sürecinize dahil edin. Parti bazlı planlama ile planlama-realizasyon dengesini yakalayın.

4

Fire Yönetimi

Fire Yönetimini sistem üzerine taşıyarak üretim etkinliğinizi anlık olarak izleyin. Ölçemediğiniz fireler için ürün bazlı fire oranları kullanarak üretim miktarı ile orantılı fire oluşumunu takip edin.

5
Tedarik Zincirinde

İzlenebilirlik

Planlama, üretim, depolama ve sevkiyat süreçlerinde parti bazlı izlenebilirliği yakalayın. RFID ve barkod kullanımı ile mal hareketlerinizi otomatize edin. Tedarik zinciri süreçlerindeki sektörünüze özgü performans göstergelerini geliştireceğimiz dashboardlar üzerinden anlık takip edin.

Kimya sektöründeki işinizi geliştirecek en optimal çözümler için