Title Image

İlaç

İlaç Sektörü

 

Denetim ve validasyonun çok büyük önem taşıdığı ilaç sektöründe dünya devleri SAP çözümleriyle iş süreçlerini yönetiyor. Hammadde kabulünden başlayarak üretimin tüm aşamalarında kalite kontrol işlemlerinin çok detaylı bir şekilde yapıldığı ilaç şirketlerinde tüm prosesler en detaylı şekilde SAP içerisinde analiz edilebilmekte, saklanabilmekte ve yeniden kullanılabilmektedir. Reçete yönetimi, değişiklik süreçlerinin yönetimi, onay prosedürleri, parti takibi gibi tüm süreçler SAP standartlarıyla kolaylıkla yönetilebilmektedir. Planlama ve takip süreçlerinizi daha verimli hale getirmek için IMPROVA’nın başarıyla uyguladığı SAP çözümleriyle tanışın.

1
Güçlü tedarikçi

Değerlendirme süreçleri

Çalıştığınız tedarikçilerin doğru kalitede malzeme göndermelerine, gönderdikleri malzemenin uygun şartlarda size ulaştırıldığına emin olun. Bütün partileri potens değerlerini takip edin. Güçlü satın alma kokpiti ile tedarikçilerinizi doğru şekilde değerlendirin.

2

Validasyon

Yalnızca istenilen işin yapıldığı değil, yapılan işin neden yapıldığını dokümante edin. Yapılan her işin doğru şekilde test edilmesini sağlayın. Bütün yazılım geçmişini takip edin.

3
Güçlü

Depo yönetimi

Hem malzeme depolarda hem ürün depolarda hem de dış depolarda hangi partinin nerede tutulduğunu anlık olarak görün. Üretime mal çıkarken ya da ürünü sevk ederken istediğiniz lotu hızlı şekilde bulun, yeniden test tarihi gelen partileri diğerlerinden hızlı şekilde ayırın. Malzemeleri raflara yerleştirirken doğru raf önerileri ile hızlı yerleştirme hızlı raftan alma süreçlerini kurun. Dış depolarınızı doğru şekilde yönetin. Tam entegrasyon ile anlık stok bilgisine sahip olun.

4
Doğru

Planlama

Doğru depo, doğru planlama demektir. Ürünlerinizin satış öngörülerini SAP üzerinden yapın, satı planlamasını sezonluk artışlara göre planlayın, ne zaman ne üreteceğinizi hangi malzemeye ne zaman ihtiyaç duyacağınızı planlayın. Stok maliyetlerinizi azaltın.

5
Bütçenizi

Yönetin

Hem sarf malzemelerinin alımını hem de bütün satış pazarlama maliyetlerini sistem üzerinden takip edin, uçak bileti otel ve organizasyon maliyetlerini yönetin. Yıllık projeksiyonlar ile geleceğinizi görün. Hem sarf bütçesini hem de stok bütçesini sistem üzerinden hem planlayın hem de plan fiili karşılaştırmasını yapın.

İlaç sektöründeki işinizi geliştirecek en optimal çözümler için