Title Image

Gıda

Gıda Sektörü

 

Dünya devlerinin yer aldığı, ürün çeşitliliğinin ve rekabetin her geçen gün daha çok arttığı, maliyetleri düşürürken kaliteyi bozmadan sağlıklı ürünler üretmenin önem kazandığı gıda sektörü iş süreçlerini SAP çözümleri ile yönetiyor. Reçete yönetimi, tarım ürünlerinde müstahsil yönetimi, son kullanma tarihi ile planlama, sorunsuz kalite kontrol, satılan üründen tedarik edilen hammaddeye kadar izlenebilirliğin sağlanması ve parti yönetimi, son tüketici davranışlarının incelenerek geleceğe yönelik tutarlı tahmin planlama gibi kendisine özgü süreçleri barındıran gıda sektöründeki problemleri SAP ürünleriyle çok kısa sürelerde çözüyoruz.

1
Tedarikçileriniz İle

İşbirliği Yapın

Gıda Sektöründe en önemli husus tedarikçi yönetimidir. Hem tedarikçilerinizin uygun kalitede ürün üretmelerini hem de daha düşük maliyetler ile çalışabilmeyi sağlayın. Özellikle müstahsiller ile yapılan avans ödemelerini takip edip alınan her partinin üretime uygunluğunu değerlendirin. Tedarikçi ürün kalitesine göre fiyatlandırmaları değiştirin.

2
En

Kaliteli Ürünü Üretin

Üretimde her aşamada kalite kontrol süreçlerini uygulayın. Hem satın alınan hem de üretilen bütün ürünleri parti takibi ile izleyin. Hem üretimde hem üretim yapan insan ve makinaların kalitesini ölçün. Üretilen her partiden numuneler alarak bunları uzun dönemli saklayın. Ve hem proaktif olarak kalite güvence işlerini yönetin hem de bütün kalite kontrol aşamalarının maliyetlerini takip edin.

3
Zamanında

Hızlı Sevkiyat

Gıda sektörünün bir diğer önemli konusu da özellikle zamanında uygun yere hızlı sevkiyattır. Hangi ürünü nereye ne zaman göndereceğinizi önceden planlayın. Hatta hangi nakliyeci ile hangi rotadan nakliye yapılacağını belirleyin. Nakliye maliyetlerini takip edin. Çabuk bozulan ürünler için üretim planını sevkiyat planına uygun olarak yapın.

4
Mutlu

Müşteriler Yaratın

Müşterileriniz ile iyi ilişkiler kurun. Onlardaki ilgili kişilerin bütün iletişim bilgilerini saklayın. Onlara hep tam zamanında doğru ürünü doğru miktarda gönderin. Nakliye ve faturalama süreçlerin aksatmadan doğru şekilde hesaplayarak yapın. Promosyon İndirim ve kampanyalarınızı yönetin. Kampanyalar için ambalaj değişikliklerine hızlı ayak uydurun.

5
Doğru

Maliyetlerinizi Bulun

Hem parti bazında maliyet takibinizi yapın. Hem satış kanallarınızın maliyetlerini takip edin. Bir malzemeden birden çok malzeme üretebilmenin keyfini çıkarın. Bölgesel bazda bütçe / maliyet takibi yapın. Stok maliyetlerinizi azaltın ve daha fazla kar edin. Simülatif maliyet planlamaları yapın. Uzun vadede geleceğinizi görün.

Gıda sektöründeki işinizi geliştirecek en optimal çözümler için