Title Image

Talep Ağı – DN

Talep Ağı – DN

 

Bu SAP çözümü size nasıl yardımcı olabilir?

SAP Demand Network, HANA teknolojisinin sunduğu gücü ve hızı en iyi şekilde kullanarak

 • İleri istatistiksel analiz tekniklerinden faydalanarak pazarın ve müşteri davranışlarının gidişatını okuyup, Satış, Pazarlama ve Tedarik Zinciri süreç sahiplerinin hızlı ve doğru aksiyon almalarını,
 • Gerçek zamanlı veriyi çok hızlı analiz edip çok seviyeli ve güvenilir yönlendirmelerde bulunarak, talep değişkenliklerine hızlı geri dönüş yapabilmeyi,
 • Promosyon ve satış aktivitelerinin hedefe yönelik yapılabilmesini,
 • Her yerden ve her türlü platformdan kolaylıkla bilgiye erişimi sağlamaktadır.

 

Bu SAP çözümü size neler sunar?

Gerçekleşen Talep Davranışlarını Okumak ve Cevap Vermek

Pazar göstergelerini ve talep eğilimindeki değişkenlik sinyallerini plan verileri ile birleştirerek pazarı oluşturan müşterilerin davranışları hakkında çok daha gerçekçi, anlık ve doğru bilgiye ulaşılabilir. Yakın dönemde oluşan müşteri beklentilerine, doğruluk payı yüksek tahminler ve hedefe yönelik promosyon aktiviteleri ile en karlı biçimde cevap verilebilir.

Doğru Ürün Alokasyonları Yapmak

Doğru ürünün, doğru zamanda, doğru yerde, doğru miktarda ve doğru biçimde olması için stok dağılımını ve stok alokasyonunu en doğru biçimde yapmaya yönelik uygulamalar sunulur. Sonuç olarak gereksiz fiyat indirimi uygulamalarının ortadan kalkması, müşteri beklentilerinin karşılanarak memnuniyet derecesinin maksimize edilmesi ve stok maliyetlerinin azaltılması sağlanmış olur.

Göstergeler

Stock-Out durumlarında azalma0

Kar ve Pazar kaybı oluşumunda azalma0

Bu SAP çözümünün sağladığı faydalar nelerdir?
 • Özellikle yapılan promosyon aktivitelerinin gidişatlarının anlık olarak satış noktası bazında çekilen veriler ile takip edilebilmesi, satışların izlenebilirliğinin ve ölçülebilirliğinin sağlanması sayesinde daha efektif ve hedefe yönelik promosyon faaliyetleri gerçekleştirilebilir
 • Pazar eğilimleri, pazar büyüklüğü ve rakiplerin pazardaki durumları analiz edilerek, anlık olarak, istenilen veri seviyesindeki (SKU bazlı, ürün grubu bazlı, marka bazlı, kategori bazlı, vb. gibi) pazar payının analiz edilebilmesi sağlanır
 • Stokta olmama veya rafta bulunmama durumlarının gerçekleşmeden önce öngörülebilmesi ve buna karşı proaktif bir biçimde aksiyon alınarak gelir kaybının önüne geçilmesi sağlanabilir.
 • Satışa çıkan yeni ürünlerin satış noktası bazında anlık olarak takip edilmesi sağlanabilir., Satış hedefinin altında kalınması durumunda satışı destekleyici promosyonel aksiyonların alınması planlanabilir.
 • Kısa vadeli günlük satış tahminlerindeki doğruluk payının arttırılabilmesi adına POS verilerinin kullanımına imkan verir.

Neden SAP?

 

 • SAP HANA’nın getirdiği hız ve analitik güç ile SAP çözümleri, artan sayıdaki talep ve pazar verisini çok hızlı ve doğru biçimde işleyerek kullanıma sunar.
 • SAP HANA ve mobilite altyapıları ile, satış ve pazar analizleri gerçek satış verileri ile anlık olarak yapılabilmektedir.
 • SAP’nin esnek ve kullanıcıya özgü tasarlanabilen ara yüzleri sayesinde, istenilen analitik süreç, sürece özgü kurallar ve destekleyici raporlar ile çok hızlı ve basit bir biçimde görselleştirilebilmektedir.

Talep Ağı çözümlerimiz için daha fazla bilgi edinin